• Cancel
    Filter
Filter

Sanatla Paylaş Online Bağış Müzayedesi

“SANATLA PAYLAŞ ONLINE MÜZAYEDE”

“1 Çocuk 1 Bilgisayar Kampanyası`

Açı Lisesi – GLOBAL CHARITY (2021)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklara en güzel hediye, yine çocuklardan geldi!

Pandemi sürecinde uzaktan çevrimiçi eğitim ile ortaya çıkan “eğitimde eşitsizlik” sorunu bugün en önemli küresel sorunlardan birisidir.

Daha ne kadar süreceği belirsiz pandemi şartları, bilgisayar ve internet gibi teknolojik imkanlardan yoksun kaldığı için eğitimi yarıda kesilen binlerce çocuğumuzun okullarından mezun olup eğitimli, donanımlı bireyler olarak hayata atılmalarını imkansız hale getirmiştir.

Ekonomik ve sosyo-kültürel etkilerini kısa bir süre içinde hep birlikte hissetmeye başlayacağımız bu gerçekleri, AÇI Lisesi öğrencileri bugünden görüp, ileride yaşamak istedikleri ideal dünya için kendi küçük ellerini de taşın altına koydular.

AÇI Lisesi'ndeki 16 sosyal sorumluluk proje grubundan biri olan “GLOBAL CHARITY” öğrencileri eğitim hakkının her çocuğun eşit bir şekilde faydalanması gereken temel bir hak olduğu bilinciyle ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ (ÇYDD)’nin yürüttüğü “1 Çocuk – 1 Bilgisayar” Kampanyası’na destek vererek 43 sanatçı, tasarımcı ve öğrencinin toplam 67 sanat çalışmasını bu müzayedede satışa sunuyor.

3 MAYIS PAZARTESİ SAAT 21.00’de sona erecek müzayede sonucunda, siz değerli sanat ve eğitim dostlarımızın satın alacakları çalışmalardan elde edilecek gelir ile Türkiye’nin dört bir yanından YÜZLERCE ÇOCUĞUMUZUN UZAKTAN EĞİTİME KATILABİLMESİ İÇİN tablet ve bilgisayar alınacaktır.

Hemen BUGÜN, hemen ŞİMDİ
lütfen,

sayfanın sağ üst köşesindeki “ÜYE OL” butonuna tıklayıp bilgilerinizi girin ve PEY VERMEYE BAŞLAYIN.
 

Bu müzayedeye desteğiniz, aynı zamanda, dersleri ve sınavları tüm hızıyla devam ederken, gönüllü olarak, aylardır, gece-gündüz bu büyük organizasyonu geliştirip, yürüten ÖĞRENCİLERİN BAŞLATTIKLARI EĞİTİM HAREKETİNE, YETİŞKİNLER OLARAK NE KADAR DEĞER VERDİĞİMİZİ gösterecek.

Bir ülkeyi ileri götürecek olan o ülkenin gençleridir. Bu projede, gençlerin kendilerinden daha şanssız olan kardeşlerine destek olmak için sanat yoluyla sağlamak istedikleri katkı ve verdikleri mücadele bizler için çok kıymetlidir.

Bizler, gençlerin başarılarına destek olalım ki, onlar da sosyal sorumluluk kampanyalarının amacına eriştiğine bizzat şahit olsunlar, ileride daha da büyük projeleri hayata geçirecek motivasyonu kazansınlar.

Kampanyamızın sonuçlarını kamuoyu ile 19 Mayıs’ta büyük bir coşku ile paylaştığımızda, başka okullardaki gençlere de, benzer yardım projeleri başlatmaları için örnek olacağız.

Bu yüzden, sizleri, sanattan güç alan bu önemli projeye katılmaya ve şu anda açık artırmada satışa sunulan birbirinden değerli 67 çalışmayı gönlünüzden kopacak en yüksek bütçe ile satın almaya davet ediyoruz.

Satın alacağınız esere her baktığınızda, tüm zorluklara rağmen eğitimine devam edip diploma sahibi olacak çocukların mutluluğunu kalbinizin derinliklerinde hissedeceksiniz.

GELİN,

GÜZEL ÜLKEMİZİN, GÜZEL EVLATLARI İÇİN

HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM!

Online Müzayede : https://www.muzayedeportakal.com/en/auction/7945/sanatla-paylas-online-bagis-muzayedesi


GLOBAL CHARITY kimdir?

GLOBAL CHARITY, Açı Lisesi’nin ALE (Açı Learning Experiences) biriminin altında bulunan 16 Sosyal Sorumluluk projesinden biridir ve dünyada yaşanan, insan hakları ihlalleri ve ekonomik koşulların sebebiyet verdiği uluslararası sorunlar üzerine araştırmalar yapar, tartışmalar düzenler ve projeler üretir. Güncel dünya olayları ve küresel sorunlar ile ilgili akranlarında farkındalık yaratma hedefiyle çalışır.  “Sanatla Paylaş” kampanyasının fikri, geliştirilmesi, yürütülmesi kısacası tüm organizasyonu yaşları 13 ila 17 arasında değişen “Global Charity” üyesi liseli gençler tarafından gerçekleştirilmektedir.

BİZE TANITIM İÇİN DE DESTEK OLUN!

Bizi GLOBAL CHARITY’nin Instagram adresi

https://www.instagram.com/globalcharity.aci/

@globalcharity.aci hesabından takip edebilir

online müzayede video ve görsellerimizi sosyal medyanızdan paylaşarak binlerce kişiye daha duyurarak bizlere destek verebilirsiniz.

Tüm sorularınız için:
Global.Charity@acischools.k12.tr  adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Currency Converter:
Lot: 2 » Bağış Müzayedesi

Lot 2

Almıla Karay d.2001, İstanbul
“İsimsiz”
İmzalı
2020 tarihli
2 mm. ve 4 mm. telleri birbirine dolayarak ve kaynatılarak yapılan soyut figür
13 x 13 cm. x y 65 cm.
Unique

Çalışmanın Açıklaması / Hikayesi: 2 mm ve 4 mm telleri birbirine dolayarak ve kaynatarak soyut bir figur yaptim. yapilis amaci kendi zevkim ve malzeme tanimak (metal ile calisirken malzemenin guclu ve sert olmasi ve ona sekil verebiliyor olmak bani mutlu hissettiriyor. Bir cesit terapi gibi…

Biyografi: Almıla Karay, 2001 yılında İstanbul'da doğdu. 2020 yılında Açı Lisesi'nden mezun olduktan sonra başladığı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Annesi ve babasıyla birlikte “Atölye20” adlı sanat ve tasarım atölyesinde çalışmalarına devam eden Karay, başta metal olmak üzere ahşap ve diğer heykel malzemeleriyle uzun yıllardır çalışmaktadır. Heykellerinde çoğunlukla figüratif soyutlamalar yapmayı tercih eder.

Details
Lot: 11 » Bağış Müzayedesi

Lot 11

Elhan Ergin d.1966, İstanbul
İstanbul Kasesi
İmzalı
2018 tarihli
Porselen
12 cm. x 12 cm. x h 15cm.
Unique

Çalışmanın Açıklaması / Hikayesi: İstanbul kaseleri bir tasarım firmasının talebi üzerine İstanbul’un yedi tepesinden esinlenilerek tasarlanmıştır.. yedi tepe Haliç’te bulunan 7 cami kubbesinin formlarının kaseye uygulanmış halidir.. değişik renklerde üretilmiş ve bu renkler de lstanbul’un doğası ve yaşam şartlarını simgeleyen renklerden oluşmaktadır.

Biyografi: Elhan Ergin ,  lisans öğretimini Boğaziçi Üniversitesinde , yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü de tamamlamıştır.  90’lı yıllarda başladığı seramik çalışmalarını değişik atölye ve sanatçılarla sürdürürken 2003 yılında başladığı Mimar Sinan G.S.Ü Seramik  bölümünde Yüksek Lisansını bitirmiş ve aynı üniversitede Öğretim Görevlisi olarak 2010 yılına kadar çalışmıştır. Kütahya da çini ve torna çalışmalarının yanısıra, New York Adelphi Üniverstesi alternatif pişirim teknikleri ve NY Greenwich House Pottery ‘da Don Reitz, Matt Long gibi sanatçılarla torna çalışmalarını geliştirmiştir. Özellikle kavramsal seramik figur ve torna çekim form tasarımlarına yoğunlaşmıştır. Potter’s Council ve Seramik derneği üyesi olan sanatçı ulusal ve uluslararası, sergi fuar ve bienallere katılmaktadır. 1999 yılından beri Zekeriyaköy’de bulunan seramik  atölyesinde çalışmakta ve seminerler vermektedir. 

Details
Lot: 28 » Bağış Müzayedesi

Lot 28

Lora Elkaza d.2004, İstanbul
“Benekliler”
İmzalı
2021 tarihli
Tuval üzeri akrilik
24 cm. x 30 cm.
Unique

Çalışmanın Açıklaması / Hikayesi : “Bu mantar çalışması akrilik boya ile yapılmıştır. Renkli ve büyülü hayal dünyamın bir ürünüdür.”

Biyografi: Özel Bahçeköy Açı Lisesi 11. sınıf öğrencisidir.  

Details
previous
Go to Page: / 1
next